Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 22:41
 
Selami Değirmenci sevgisi salona sığmadı
Aday tanıtım toplantısında konuşan Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, "Çok mu parası var, biz de yok diye mi biz aday olamadık? 2009’da da aynısını yaptılar. Paramız yok diye biz aday olamadık bu CHP’de" dedi.
GÜNDEM Haberi
Selami Değirmenci sevgisi salona sığmadı

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, bu akşam Mega Saray’da binlerce kişinin katıldığı toplantıyla Meclis Üyesi Adaylarını tanıttı. Toplantıya; DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan’ın yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Değirmenci, salona Silivri'de gayrimenkul sektöründe isim yapmış işadamı Abdullah Türköz ile birlikte girdi. Değirmenci'ye destek verenler arasında MHP’den Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Ümit Beyatlı'nın ve İyi Parti Silivri Belediye Başkan Aday Adayı Erdinç Tabak'ın da olması dikkat çekti.

 

"SELAMİ BAŞKANI

TEBRİĞE GELECEĞİZ"

 

 

Toplantı da selamlama konuşması yapan İl Başkanı Çiğdem Mercan, “Selami Başkanımız cumhuriyetin neferidir. Atatürk'ün ilkelerini ileriye götürecek bir liderdir. Silivri'mizi en güzel şekilde yöneteceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Belediyeyi aldığımızda buraya Selami başkanımızı tebriğe geleceğiz" dedi.

Mercan'ın ardından konuşan İlçe Başkanı Hüseyin Dertop’ta, "Ankara'da Genel Başkanım, İstanbul'da İl Başkanım, Silivri'de ben dik durduk. Hiç bir şey beklemeden yanımızda duran arkadaşlarıma teşekkür ederim" diyerek seçimleri kazanacaklarını ifade etti.

 

"BELEDİYE'NİN KAYNAKLARI

BULGARİSTAN'A HARCANIYOR"

Son konuşmayı DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci yaptı. Değirmenci, mevcut Belediye Başkanı ve CHP adayı Özcan Işıklar'a eleştirilerde bulundu. Adaylık süreçlerini değerlendiren Değirmenci, "Çok mu parası var, biz de yok diye mi biz aday olamadık. 2009’da da aynısını yaptılar. Paramız yok diye biz aday olamadık bu CHP’de. 10 yıldır siz Silivri’de hizmet alabiliyor musunuz? Belediyenin kaynakları ya Bulgaristan da ya Kıbrıs’ta harcanıyor. Bugüne kadar hayatında hiç iş yapmamış ama Silivri’nin zenginleri arasına girdi" dedi.

 

"AYHAN OTLATICI'NIN

BELEDİYEDE GÖREVİ NEDİR?"

"Silivri halkı bunun hesabını sormalıdır. Sorun bunların hesabını" diyerek sözlerine başlayan Değirmenci, "Bizim paramız pulumuz yok. Biz size sadece bir su ikram ediyoruz. O yemekli toplantı düzenliyor. Belediyede iki tane kasa kurulmuş, biri resmi kasalar için biri gayri resmi kasalar için.

Belediye başkanına sorun Sayın Ayhan Otlatıcı’nın bu belediyede görevi nedir? Silivri’ye böyle bir yönetimi nasıl reva görüyorsunuz? Belediyeye gelen bağışları sadece 2 kişi biliyor" şeklinde konuştu.

 

"HERKESİN ULAŞABİLEDİĞİ

BİR MAKAM OLACAK"

Değirmenci, "Biz herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışında olacağız. Sorun üreten değil, dinleyen, araştıran bir yönetim anlayışı içinde olacağız. Belediye makamını Silivri’de yaşayan herkesin rahat ulaşabildiği bir makam haline getireceğiz" dedi.

 

"BENİ BÖLÜCÜLÜKLE SUÇLAMAYIN"

"Belediyede işler yolunda gitmiyor. İnsanlara baskı ve zulüm uygulanıyor" diyen Değirmenci, "Bir haftada yapılması gereken işlemler ayları buluyor. Çünkü belli bir çark kurulmuş, o çarkı geçemiyorsunuz. Kendine çıkar sağlayacak diye halkına eziyet edemez. Bunlara dur demeniz lazım. Ben CHP'li arkadaşlarıma sesleniyorum. Siz beni bölücüklükle suçlamayın. Kişisel ikbal peşinde değiliz. Uğradığımız haksızlıkları saydık ama bu bizim mağduriyetimiz oldu. Biz bu mağduriyeti kurtaralım derdinde değiliz. Silivri elden gidiyor. Buna dur deme zamanı" dedi.  

Değirmenci konuşmasının ardından Belediye Meclis Üyesi Adaylarını sahneye davet ederek vatandaşlara tanıttı.

Kaynak: Editör: Alparslan ERMİŞ
Etiketler: Selami, Değirmenci, sevgisi, salona, sığmadı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı