Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 19:01
 
Yıldırım adaylığını açıkladı!
CHP Silivri eski İlçe Başkanı Abdullah Yıldırım, 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı aday adalığı için resmi başvurusunu yaptı.
SİYASET Haberi
Yıldırım adaylığını açıkladı!

Yıldırım, Parti İlçe binasında yaptığı adaylık başvurusu ile yaklaşan yerel seçimlere aday adaylığını açıkladı. Çok sayıda partili ve basın mensuplarının katıldığı aday adaylığı açıklamasında, Selami Değirmeci, Gürcan Albayrak, Yılmaz Kandemir ve birçok partili yer aldı.

Abdullah Yıldırım'ın basın açıklaması şu şekilde

Sayın İlçe Başkanlarım ,değerli büyüklerim,çok değerli partililerimiz,sevgili basın mensubu arkadaşlarım,dostlarım ve her zaman yanımda olan canım ailem;
Bugün sizleri buraya davet etmemdeki amacım Silivri Belediye Başkan Aday Adaylığımın başvuru dosyasını ilçe başkanlığına teslim ederken bu onur ve heyecanı sizlerle paylaşmak istememdir.
Bugünümde yanımda olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor hoşgeldiniz diyorum.
Beni hepiniz yakinen tanıyorsunuz.İzninizle ben yinede siyasi özgeçmişimi kısaca hatırlatmak istiyorum.
1986 yılında Demokratik Sol Parti Kurucu Başkan Yardımcılığı,1990-1992 yılları arasında Demokratik Sol Parti Silivri İlçe Başkanlığı yaptım.
1992 yılında CHP’nin tekrar siyasi parti olarak faaliyete başlamasından bugüne dek partimin her kademesinde görev alarak partime bağlılığımı ve sorumluluğumu sürdürdüm ve sürdürmeye devam edeceğim.
Partimin bayrağı altında aldığım görevler şunlardır;
1992-2004 Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği
2005-2007 Silivri İlçe Sekreterliği
15 Mayıs 2007 İlçe Başkan vekilliğini devraldım.
30 Ağustos 2007’de asaleten atandım. Ondan sonraki kongrede İlçe Başkanlığı görevine seçildim.
Bu süreçte İlçe delegeliği, İl delegeliği, kurultay delegeliği gibi onur verici görevlerde bulundum.
Zaferle çıktığımız 2009 yerel seçimlerinden sonra, halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirebilmek ve sorumluluğum gereği onurla yürüttüğüm ilçe başkanlığı görevimden ayrıldım.
Silivri halkına hizmet edebilmek için Silivri Belediyesi Başkan yardımcılığı görevini bir süreliğine üstlendim. Bu süreçte elimden geldiğince, gücümün yettiğince halkımın hizmetinde olmaya çalıştım. Ne mutlu bana ki kısa sürede Silivri halkına hizmet etme gururunu yaşadım. Hatalarımız ve sevaplarımız ile bir şeyler yapmaya çalıştık. Bunun takdirini değerli halkımıza bırakıyorum.
Belediye Başkan yardımcılığından ayrıldıktan sonra da partimin hizmetinde olmaya devam ettim. Bugünleri düşünerek halkımıza daha iyi hizmet etmenin bir zorunluluk olduğu gereksinimini duyarak bugün aday adayı olarak huzurlarınızdayım.
Bu süre içerisinde Silivri’nin sorunlarını dışarıdan sade bir vatandaş olarak takip ederek sorunlarını ve çözümlerini çok kapsamlı bir şekilde tahlil etme imkanı buldum.
Bu partinin çatısı altında yetkili ve yetkisiz bulunduğum her an, benim için hep çok değerli ve kutsal oldu. Bugüne kadar partimin bütün yerel ve genel seçimlerinde partimin başarısı için tüm gücümle katkı sunmaya çalıştım.
AKP’nin yerel iktidar olduğu 5 yıllık dönemde içimizdeki burukluğa rağmen partimizdeki direnç o dönemdeki inançlı parti üyelerimiz, muhalefette olmamıza rağmen belediyedeki meclis grubumuz, partimizin çeşitli kademelerinde görev alan arkadaşlarımızla ilçe binamızın kapısını her zaman açık tutarak demoralize olmadan mücadelemizi büyük bir inançla sürdürdük.
Ve muhalefette olduğumuz dönemde Kipa ve Şaban Dişli skandalının ortaya çıkmasını, o dönem grup başkan vekili olan ve şu an ki Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ortak yürüttüğümüz çalışmalar ile başardık.
AKP’nin 11 yıllık iktidarının ülkemizi, yurttaşlarımızı getirdiği durum hepinizce bilinmektedir.Her geçen gün artan diktatörlük ve tek adamcılık yönetim anlayışı halkımızı isyan noktasına getirmiştir.
Ülkenin bölünüp parçalanması,ekonomik gidişatı,hak ve özgürlüklerimize konulan yasaklar,ayrıştırmalar,ötekileştirmeler,ülkenin karış karış dışarıya peşkeş çekilen değerleri , kadınlarımızı aşağılayan zihniyet ,kaç çocuk doğuracağından,doğurmaya karar verme hakkını bile elinden almaktan tutun,hayatımızın her alanında müdahale etme hakkını kendinde gören,yargılama sürecinde bile savcılık görevi üstlenen, özgür düşüncesini ifade eden gazetecisini ve Genel Kurmay Başkanını bile terorist ilan eden bir AKP dikta yönetimine hep birlikte dur demek yerelde başarılı olmak ile başlayacak.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemi doğrultusunda kılcal damar örgütlenme yapısında olduğu gibi,genel iktidarı almanın tek yolu mahallerde,köylerde ve beldelerde hiçbir ayırım yapmaksızın herkesi kucaklayan partilimiz yada partimize sempati duyan ,mevcut iktidarın dayatmalarından kurtulmak isteyen tüm yurtseverlerimizle birlikte mücadele etmek zorundayız..
Partimizin demokratik yapısı gereği muhalefet duygularımızı içimizde bölünme olarak değil tam tersi pozitif anlamda farklılıkları birleştirerek avantaja dönüştüreceğimize inanıyorum..Emeği,vefayı partiye sadakati ön plana çıkartan bir anlayış çerçevesinde,aynı parti çatısı altında farklı görüşleri de saygı çerçevesinde tartışabilmenin bize birlik,beraberlik ve güç kazandıracağına inanıyorum.
Partimin beni bu göreve layık görüp aday göstermesi durumunda 2009 yerel seçim öncesindeki yakaladığımız mücadele,birlik beraberlik ruhu,aynı heyecan,inanç ve sinerjiyi oluşturacağımıza inanıyorum.
Cumhuriyet Halk Partisinin yereldeki iktidarını sürdürmek ve Genel iktidara giden yolculuğunu Silivri’den başlatacağız.
Bugün buraya davet edemediğimiz arkadaşlarımız,dostlarımız,partililerimiz bize gönül koymasınlar.
Partimizde birden fazla aday adayının olması dolayısıyla,hepimiz Silivri’den ekmek yediğimiz ve Silivri’de aynı havayı soluduğumuz için olumsuz etkilenmeler ve yanlış anlamalara sebebiyet vermemek,sizleri zor durumda bırakmamak için toplantımı sınırlı sayıda tutmak istedim.İlerleyen süreçte inşallah hep birlikte daha büyük salonlarda,meydanlarda bir araya gelip bugünü telafi etme imkanı bulacağız..
Partimiz adına yola çıkan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor,Partimiz ve Silivrimiz için en hayırlısı olmasını temenni ediyorum.
Hepinize saygılar sunuyorum.

Abdullah YILDIRIM
Silivri Belediye Başkanı Aday Adayı

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Silivri, eski, İlçe, Başkanı, Abdullah, Yıldırım, 2014, yerel, seçimlerinde
Yorumlar
Haber Yazılımı