Haber Detayı
21 Ağustos 2013 - Çarşamba 18:34
 
Kültür Merkezini YAPAMADIK
CHP’li milletvekilleri, Özcan Işıklar ile uyumlu çalıştıklarını belirterek övgüler yağdırdı. Ama bir de itiraf var…
SİYASET Haberi
Kültür Merkezini YAPAMADIK

Silivri’ye gelen CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, projelerle ilgili çözemedikleri tek işin Kültür Merkezi olduğunu söyledi: “Hazine’den yer talep ettik. O da Başbakanlığa yönlendirdi. Fakat onlar da siyasi baktı. Yer bulamıyoruz.” 

CHP İstanbul Milletvekilleri Mevlüt Aslanoğlu ve Süleyman Çelebi, dün Silivri’ye gelerek Yeni Sanayi Sitesi esnafıyla buluştu. Vekiller, sorunların çözümü için çalıştıklarını belirterek; “Yeter ki bizlerden bir şeyler isteyin” mesajı verdi. 

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, CHP İl Genel meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcilerinin katıldığı ziyaretlerde esnafın sorunları dinlendi.

İlk konuşmayı yapan Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu: “Biz bir söz verdik. 2 yıldır milletvekiliyiz. Görevimiz sorumluluğumuz gereği hiçbir bölgeyi yalnız bırakmıyoruz. Bugün (dün) ve yarın (bugün) buradayız. Sonra Büyükçekmece’ye geçeceğiz. Önceki günde Çatalca’daydık. Gece gündüz çalışıyoruz. Biz gezdiğimiz bölgelerde sorunları siyasete alet etmiyoruz. Peynir ekmek gibi ilgileniriz. Silivri bizim. Yeter ki sorunlar bize iletilsin. Gece 3-4 hiç fark etmez ilçe başkanımız bizi arasın.” diye konuştu.  

KÜLTÜR MERKEZİNİ ÇÖZEMEDİK

Aslanoğlu, bir itirafta bulunarak “Kültür Merkezi işini çözemedik” dedi. Nedeninin siyasi olduğunu belirten Aslanoğlu, şöyle açıklama yaptı: “Silivri’de tek çözemediğimiz Kültür Merkezi. Yer sorunu nedeniyle, Hazine’den yer talep ettik. O da Başbakanlığa yönlendirdi. Fakat onlar da siyasi baktı. Biz aslında devletin malını istedik onlardan. Halkın yararı için istedik. Arsa istedik, binasını biz yapalım dedik. Ama onlar böyle yaklaşmıyor.” 

IŞIKLAR BABAMIN OĞLU DEĞİL

Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ı başarılı çalışmalarından dolayı öven Aslanoğlu; “Ben ayrıca belediye başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Kendisi benim babamın oğlu değil, 2 buçuk senedir tanıyorum kendisini. Siyasette böyle insanlar olmalı. Dürüst, ilkeli doğru. Birilerini kandırmakla iş olmaz. Dertlere sorunlara birlikte çözüm bulacağız.” dedi.   

GEREKİRSE BAKANI GETİRECEĞİZ

Aslanoğlu, Islah Organize Sanayi projesi konusunda da açıklamalarda bulunarak; “IOS konusunda talep vardı. İşte bu ihtiyaç hemen hemen çözüldü. Bakanı getirip yine çözeceğiz bu sorunu. 500 esnafın sorunu bu. Çözmek zorundalar.” ifadesini kullandı.  

IŞIKLAR: KAHRAMANI KENDİSİDİR

Özcan Işıklar bu sırada söze girerek; “Başlangıç fikrini daha söylediğim gün sabahın 8 buçuğunda hayata geçirdik. Sayın vekilimiz hemen gerekli merciyle görüştü. Bende müdürün sesini telefonda duydum ‘Kurtarın beni bu vekilden’ diyordu. Islah Organize Sanayi kimsenin aklında yoktu biz düşündük. Bütün kahramanı sayın vekilimdir. Kendisine bir kere söyledikten sonra konuyu bırakmadı. 2 buçuk sene takip etti.” dedi.   

BURADA HUSUMET VAR

İSKİ’nin kendilerine haksızlık yaptığını iddia eden Belediye Başkanı Özcan Işıklar, aradaki anlaşmazsızlığı şöyle anlattı:

“Yazlık bölgelerin alt yapı çalışmaları bitmedi. İSKİ bize harita verdi biz buraları yapacağız diye. Biz de siz yapın biz de üst yapıyı yapalım dedik. Bekledik bekledik bir şey yapmıyorlar biz asfalt yaptık sonra kazma kürek kazıdılar. Neymiş? Boru döşeyeceklermiş. Yav bunu biz yapınca neden yapıyorsunuz. Sen önce alt yapıyı yap sonra ben üst yapı hizmetini yapayım. Değirmenköy’de sıfır asfaltı gelip söktüler. Böyle bir husumet var.” 

VATANDAŞ: BALKONDA OTURAMIYORUZ

Bir vatandaş, sokaklarındaki asfaltla ilgili; “Mimarsinan Mahallesi’nde 26 senedir oturuyorum. Topraktan tozdan camlarımızı açamıyoruz. Gelip bir görün oradaki insanların yaşantısını. Bütün ağaçlar bile kurudu. Defalarca bundan önceki belediye başkanımız (AK Partili Hüseyin Turan’ı kastediyor)  yapacağım dedi yapmadı.” serzenişinde bulundu.   

IŞIKLAR: BİZ YAPACAĞIZ

Işıklar bu konuşma üzerine; “Konumuz bu değil. Muratçeşme’de 30 yıldır asfalt atılmayan yer var. Eğer ben oralara öncelik tanımazsam gelir sopayla döverler. Ama her yerdeki eksikliği biliyoruz. Biz yapacağız. Mimarsinan’da yapılacak.” şeklinde yorumda bulundu. 

SİLİVRİ HER ŞEYİ HAK EDİYOR

Bir diğer CHP’li Milletvekili Süleyman Çelebi ise iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgiler verdi. Çelebi: “Biz burada belediyemiz ile tam bir uyum içinde çalışıyoruz. El değmemiş birçok soruna el attıklarını gördük. Ben bizzat takipçisiyim. Birçok temel atma törenine ya da açılış törenlerine geldik. Bundan da kıvanç duyduk. Silivri bunu hak ediyor. Başkanımız da ciddi projeler üretiyor. Halkımızla konuştuğumuz zamanda iftihar ediyoruz. Bir sorunun yüzde 80’i çalışıyorsa tamamdır. Geri kalanı da çözülür. 2 önemli konu var. Birincisi yol. Mevlüt Bey sonuna kadar takipçisi. Benim alanımla ilgili olan ise, buradaki esnafımızın iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili. Organize Sanayi Bölgelerinde bu sistem daha rahat ve aktif. Esnafımıza da böyle bir yapı kurulması gerekiyor. Şimdi konuştum müsteşar ile. Bu önerimiz için bakan beyle paylaşacağını söylediler. Dünyada iş kazalarında Avrupa birincisi, dünyada 3’üncüyüz. Torba Yasalar içerisinde bunu gidereceğimizden eminim.” dedi.    

ÜZERİMİZE BENZİN DÖKÜLMÜŞ GİBİYİZ

Başkan Işıklar, son olarak asfaltlama hizmetleriyle ilgili olarak bir vatandaş için, şöyle açıklama yaptı:

“30 yıldır el atılmayan yerler var. Sahillerde, toplu konutlar bölgesi arkasında, Cumhuriyet Mahallesi’nde, Garden arkası bölgesinde. Okul yolunu yapamayan bir anlayış var burada. Oraları yapmadan benim Altınorak yolunu yaptığımı görsün vatandaş her şeyi söyler. Silivri’de yalnız başıma gezmediğim sokak kalmamıştır. 4 yılda birçok şey yaptık. Böyle bir isteğiniz var madem, size kaç kez geldim. 10 hanelik yere asfalt döktüm vatandaş çıktı ‘Buraya niye döküyorsunuz asfalt’ dedi. Tamam da okula gidemeyen insanlar var burada dedim. Sizin de önce oraları yap, sonra bize gel demeniz lazım. Hani bir yere benzini dökersin atarsın ya bir kibrit yanar, şuanda öyle durumdayız. Onu bilin lütfen.”    

Kaynak: Editör: Alparslan ERMİŞ
Etiketler: CHP’li, milletvekilleri, Özcan, Işıklar, uyumlu, çalıştıklarını, belirterek, övg
Yorumlar
Haber Yazılımı