Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 23:34
 
Işıklar, "Kültürle, sanatla, sporla olur"
Silivri Samsunlular Derneği’nde konuşan CHP adayı Özcan Işıklar, “Belediye başkanının görevi şehre değer katmaktır. O değer bina ile olmaz. Kültürle, sanatla, sporla olur. Esenyurt’ta halay çekmeye meydan bulamazsınız” dedi.
GÜNDEM Haberi
Işıklar,

Seçim çalışmalarını Samsunlular Derneğini ziyaret ederek sürdüren Silivri Belediye Başkanı ve CHP Adayı Özcan Işıklar, dernek başkanı Bilhan Ahçıoğlu ve yönetimiyle biraraya geldi. Ahçıoğlu, yapılan çalışmalardan bahsederek, “Bizi her zaman destekleyen, ne istersek yerine getiren Özcan başkanımıza teşekkür ediyoruz. Futbol turnuvası, ağaç dikimi, İstanbul gezisi, dernek üyelerimize eğitim programları düzenledik. Bu tür çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu. Samsunluların faaliyetlerini beğendiğini söyleyen Işıklar, kültürel çalışmaların önemine dikkat çekti. “Beton ve demir medeniyeti yok eder” diyen Işıklar, şu mesajı verdi: “Esenyurt’ta halay çekmeye meydan bulamazsınız. Gidin bakın orada her yer bina dolu. Belediye başkanı bir şehre değer katacak rant oluşturmalı. Onun görevidir. Değeri nasıl dağıttığına bakmak lazım. Bıçakla adam da vurursun, ekmek de kesersin. Silivri’de kültürleri yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Keşkek, halay, horon bu yüzden önemli.”
 

ALTI ZENGİNLİK ÜSTÜ KAN SAVAŞ
 

Kültürel değerlerin yaşatılmasının bir milleti millet yapan en büyük zenginlik olduğunu ifade eden Işıklar, bu sayede birliktelik sağlanacağını söyledi. Suriye ve benzer ülkelerdeki savaşları örnek gösteren Işıklar, “Müslüman coğrafyasındaki ülkelere bakın, altı zenginlik üstü savaş. Toprak altında Allah vergisi zenginlik var ama üstüne kan gövdeyi götürüyor. Çünkü millet olamayan ülkeler böyle. Biz millet olduk. Bizi biz yapan değerlere sahip çıkarak millet olduk” diye konuştu.
 

YÖRE EVLERİ YAPILACAK
 

Yeni dönemde yöre evleri yapılacağı bilgisini aktaran Işıklar, derneklerin faaliyetlerini sergileyebileceği, yöresel ikramlarını sunabileceği bir merkez oluşturacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Işıklar,, "Kültürle,, sanatla,, sporla, olur",
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Işıklar,
Işıklar,
Işıklar,
Işıklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı