Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 11:07
 
Buse Ersaraç; 'Arkamızda Türkiye var'
İyi Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Buse Ersaraç, KasabaTV'ye konuk oldu. Ersaraç, "İyi Parti'nin de benim de arkamda koskoca bir Türkiye halkı var" dedi.
SİYASET Haberi
Buse Ersaraç; 'Arkamızda Türkiye var'

İyi Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Buse Ersaraç, KasabaTV'ye yayınlanan "Alparslan Ermiş ile Seçim Özel" programına katıldı. Alparslan Ermiş'in sorularını yanıtlayan Ersaraç, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisini tanıtarak konuşmasına başlayan Ersaraç, "27 yaşındayım. İstanbul Üsküdar doğumluyum. 14 senedir Silivri'de ikamet ediyorum. Aslen Bulgaristan Varna göçmeniyim. Yeni soy ağacı uygulamasıyla öğrendiğimiz kadarıyla 1877 yılında ilk olarak Silivri'ye gelmiş aslında dedelerimiz. Kaderin çizgisi işte bizde daha sonradan yine aynı topraklara geldik. 2011 yılından beri burada esnaflık yapmaktayım. Yapı malzemeleri sektöründe çalışan bir firmamız var. Çalıştığım sektörle ilgili aynı zamanda uygulamalı bayiliğini de yaptığımız uluslararası firmaların spesifik problemlere çözüm üretebilmek amacıyla bir çok eğitiminde bulundum. Trakya bölgesinde bu konuyla ilgili hem toptan satışlarımız, hem de uygulamalı çalışmalarımız devam etmekte" dedi.

Alparslan Ermiş'in "Eğitimizle ilgili bilgi verir misiniz" sorusuna Buse Ersaraç, "İlkokulu Küçükyalı İlköğretim Okulu ve Özel Marmara İlköğretim Okulu'nda tamamladım. Ardından liseyi Özel Balkan Lisesi'nde bitirdim. Daha sonra lisans eğitimimi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde tamamladım. İnşaat şantiyelerinde iş sağlığı ve güvenliği konulu tezimi İstanbul Aydın Üniversitesi'nde tamamladım. Bunun yanı sıra akademik kariyerim devam ederken, etiketleme ve kilitleme sistemleri, aynı zamanda tehlikeli madde danışmanlığı gibi eğitimler aldım" şeklinde cevap verdi.

 

'İYİ PARTİ BİR UMUT KAPISI OLDU'

Daha önce aktif siyasette bulunmadığını belirten Ersaraç, "Bir siyasi görüşüm tabi ki vardı. Fakat bu siyasi görüşümü tam anlamıyla ifade edebilecek bir parti bulamadım. Tam da bu noktada aslında İyi Parti benim gibi düşünenler için, bir umut kapısı oldu. Dolayısıyla bende bu iyi aileye katıldım. Ben her zaman Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Milliyetçi ve vatansever bir insan oldum. Siyasi görüşümde hep bu çerçeve de belli oldu. İlk İyi Parti, bu hareketin bir Kuva-i Milliye hareketi olacağını ve böyle bir merkez teşkil edeceğini bildirdiğinde açıkçası ben heyecanlandım. Çünkü tam da Türk siyasetinde eksik olan, boşluk yaratan bir noktaydı bu nokta. Dolayısıyla bu hareket bu boşluğu doldurmuş oldu Türk siyasetinde. Ben de bu iyi aileye katılmış oldum" dedi.

 

"MERAL AKŞENER'İN DİK DURUŞU

BENİ ÇOK ETKİLİYOR"

Alparslan Ermiş'in "Kendinize ekol olarak aldığını bir kadın lider var mı?" sorusuna Buse Ersaraç, "Tabi ki Genel Başkanımız Meral Akşener. Bir kere Türk siyasetinde bu kadar erkeğin içerisinde bu kadar cesur yürekli dik duruşu açıkçası beni çok etkiliyor. Dolayısıyla kendime ekol olarak alıyorum. Aynı zamanda fikirleri, vatansever bir insan olması, milliyetçi, cumhuriyetçi olması ve hiç kimseden lafını esirgemeden doğru bildiğini, doğru düşündüğünü halkını kırmadan, incitmeden dosdoğru söylemesi beni etkiliyor" şeklinde konuştu.

 

'MUTFAĞIN SESİNİ DUYURABİLMEK

ADINA ADAYLIĞIMI KOYDUM'

Neden meclis üyeliği istediğini açıklayan Ersaraç, "Türkiye'de sokağa çıktığınızda en içten ve en doğru cevapları gençler ve çocuklardan alırsınız. Aynı zamanda da kadınlardan alırsınız. Fakat Türk siyasetinde bu sorunların çözümü olan mercie baktığınız zaman, en az gençleri ve kadınları görürsünüz. Benim meclis üyesi aday adaylığım, tamamen bu çerçevede oluştu. Yani ben hep kampüsün, hem de mutfağın sesini duyurabilmek adına adaylığımı koydum" dedi.

Ersaraç, İyi Parti Silivri İlçe Başkanı Ozan Ersaraç'ın kardeşi olması sebebiyle yaşadığı bir olumsuzluk olup, olmadığına ise, "Açıkçası aday adayı olma düşüncesine girdiğim zaman ağabeyimle de bu konuda istişare de bulunduk. Ben endişelerimi dile getirdim. O da bana bu durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Dolayısıyla ben daha da onur ve gurur duydum. Kendisi bana, 'Hareketimiz liyakat esaslı bir hareket. Bizler gibi bilgi ve birikimlerini oluşturmuş insanların, bu cesur hareket içerisinde yer alması gerekiyor.' Açıkçası ben şuan da onur ve gurur duyuyorum. Ağabeyimle birlikte bu yolda omuz omuza ilerlediğim için" diyerek yanıt verdi.

 

'İYİ PARTİ'NİN DE BENİM DE ARKAMDA

KOSKOCA BİR TÜRKİYE HALKI VAR'

Alparslan Ermiş'in, "Sizi en çok etkileyen ya da destekleyen bir isim var mı?' sorusuna ise Ersaraç, "Önce tabi ki Allah var. Daha sonra Laz'ı var, Çerkez'i var, Kürt'ü var, Türk'ü var, Alevi'si var, Sünni'si var. İyi Parti'nin de benim de arkamda koskoca bir Türkiye halkı var" dedi.

31 Mart Yerel Seçimleriyle ilgili hedeflerini söyleyen Ersaraç, "Ben 31 Mart'tan sonra bahar geleceğine inanıyorum. Öncelikle Silivri içerisinde, İstanbul'da ve Türkiye'de de olmak üzere iki partili yerel seçimler sona ermiş bulunuyor. Artık İyi kadrolarda bulunmaya başlayacak meclislerde. Dolayısıyla daha aktif, liyakatin daha ön planda olduğu ve çözümlere daha çok odaklanıldığı bir dönem bekliyor bizi" şeklinde konuştu.

 

'LİYAKAT SAHİBİ KADROLAR OLMALI'

Silivrililere de seslenen Ersaraç, sözlerini şu şekilde noktaladı;

"Bir makam söz konusu olduğunda, bilgi ve birikimleri bir değer dönüştürmek iddiasında bulunmak gerekir. Liyakat sahibi kadroların iş başında olması, ülkemiz ve milletimizin hanesine yazılacak birer artı olacaktır. Dolayısıyla seçimlerde bunları göz önünde bulundurmalarını istiyor ve rica ediyorum. Türkiye'nin şuanda mevcut durumunun tek sebebinin liyakatsiz kadroların görev başında olmasından kaynaklandığına inanıyorum. Ben de bir esnaf olarak özellikle, esnafın düştüğü dar boğazı, çektiği çaresizliği birebir yaşıyorum ve gözlemliyorum. Artık esnaf, kendi çaresini kendi yaratma noktasına gelmiş vaziyette. Fakat bunlar aslında esnafların yapması gereken bir durum değil. Devletimizin bunlara bir çözüm üretmesi gerekiyor. Dolayısıyla eğer işi ehline verirlerse, bu konuda onlarından üzerlerinden yükü alacağız. Esnaflar için ne yapılması gerekiyorsa hepsini yapacağız."

 

Kaynak: Editör: Alparslan ERMİŞ
Etiketler: Buse, Ersaraç;, 'Arkamızda, Türkiye, var',
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı