Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 18:52
 
Çocuklara 'Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik' anlatıldı
Silivri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce düzenlenen 5. Lider Çocuk Tarım Kampı, Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik teması altında gerçekleştirildi. Kamp, Ateş Gecesi ve İftar programıyla son buldu.
SAĞLIK Haberi
Çocuklara 'Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik' anlatıldı

Silivri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce Büyüksinekli Mahallesi İzci Evi'nde bu yıl 5.'si düzenlenen Lider Çocuk Tarım Kampı, 04-06 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Dört ayrı ilkokulundan 23 öğrenci katıldı. Kamp, İftar Programı ve Ateş Gecesiyle son buldu.
 

05 Haziran 2018 tarihinde Büyüksinekli Lider Çocuk Tarım Kampı Ateş Gecesi ve İftar programı, İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Nazif Koca, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Has, Silivri Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Lütfü Vardar, Silivri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli, Yeni Mahalle Muhtarı Yavuz Alçi ve birçok davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 

BENLİ, KAMPIN AMACINI VE TEMASINI AÇIKLADI
 

Gecede konuşma yapan İlçe Müdürü Benli: “Öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla Lider Çocuk Tarım Kampını gerçekleştirdik.
 

Bakanlığımızca belirlenen temaya dikkat çekerek, bu yılki kamp programının temasını Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik olarak belirledik. Bu kapsamda yenilebilir yabani bitki türleri konusunda kamp uygulamasına katılan çocuklara eğitim verilerek faaliyet ve etkinlikler yapmaya çalıştık” dedi.
 

Kampa katılan çocuklarla, Yücel Canpolat'ın yıllar süren emekleriyle oluşturduğu botanik bahçesi ziyaret edilerek 499 bitki türü hakkında kısa bilgiler alındı.
 

Yarışmaların ve eğlencelerin yapıldığı ateş gecesi çocuklara hediyeler dağıtılarak son buldu.

Hürhaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çocuklara, 'Beslenme, ve, Gıda, için, Biyoçeşitlilik', anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı