Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 18:12
 
Dünya Müslüman Kadınlar Günü YKB'de kutlandı
Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi, Hz. Fatıma'nın Kutlu Doğumu sebebiyle düzenlenen Dünya Müslüman Kadınlar Günü programına ev sahipliği yaptı.
YAŞAM Haberi
Dünya Müslüman Kadınlar Günü YKB'de kutlandı

Küçükçekmece Belediyesi, Zehra Ana Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Caferileri Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe; Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, MHP İlçe Başkanı Seyfettin Tiryaki, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ve binlerce vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik protokol konuşmalarıyla devam etti. Programda konuşan Karadeniz, 'Hz. Fatıma gibi anneler yetiştirmek istememiz boş yere değil' dedi.

 

'HZ. FATIMA GİBİ ANNELER YETİŞTİRMEK İSTEMEMİZ BOŞ YERE DEĞİL!’

Konuşmasında Hz. Muhammed'in kızı Hz. Fatıma'ya verdiği değerden bahseden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Zülfikar yürekli kadınlarımızın onun peşinde gitme kararlılığının tesellisiyle avunuyoruz. Değerli kardeşlerim Hz. Fatıma niçin çok büyük? Çünkü Hz. Fatıma iki aslanı besledi. Onlara süt emzirdi ve o aslanları beslerken hep çocuklarına şu öğüdü verdi. Çocuklarım küfrün ve zalimin iti olacağınıza imanın ve mazlumun aslanı olun ki öldüğünüzde kabrinize it değil yiğit yazılsın. Şehit yazılsın diye onları büyüttü. İşte bugün Hz. Fatıma gibi anneler yetiştirmek istememiz ona benzemeye çalışmamız boş yere değil. Rabbim Hz. Fatıma'ya benzemek isteyen, ona özenen, onun yolundan gitmeye çalışan bütün kadınlarımıza rahmet etsin, bütün kadınlarımızdan razı olsun?” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, Müslüman, Kadınlar, Günü, YKB'de, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı