Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 19:26
 
Gönül sofrası Ortaköy'de kuruldu
Silivri Belediyesi’nin düzenlediği Gönül Sofraları, Ortaköy Mahallesi ile devam etti. Başkan Volkan Yılmaz’ın katıldığı iftar yemeğinde hep birlikte oruç açıldı ve dua edildi.
YAŞAM Haberi
Gönül sofrası Ortaköy'de kuruldu

Silivri Belediyesi’nin Ramazan boyunca ilçenin dört bir yanında kuracağı iftar sofraları Ortaköy Mahallesi ile devam etti. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine, mahalle sakinlerinin yanı sıra MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Mahalle Muhtarı Ferhan Gülan ve belediye meclis üyeleri katıldı. Aynı sofrada toplanarak fasıl ekibinin ilahi dinletisi eşliğinde Ramazan ayının manevi coşkusunu yaşayan mahalle sakinleri, ezanın okunmasının ardından hep birlikte oruçlarını açtı.


YILMAZ: “HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIM”
 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yapılan sofra duasının ardından gerçekleştirdiği konuşmada birlik ve beraberliğe vurgu yaparak şunları söyledi: “Ramazan ayında yapacağımız ibadetlerin, tutacağımız oruçların, hayır ve hasenatın Allah katında kabul olmasını diliyorum. Bu ay yardımlaşmanın farkına varıldığı, komşusu açken kendisi tok yatmayan anlayışın yaşatıldığı, Müslümanların sofrasını, ekmeğini, çorbasını bölüştüğü bir ay. Ama burada yalnızca sofradaki aşı paylaşmaktan ziyade birliği, beraberliği, kardeşliği de paylaşmalıyız. Bu Ramazan sofrasında, bu gönül sofrasında Ortaköylü hemşerilerimle bir araya gelmekten duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Bu güzel akşamda beraber olduğum gibi, 5 yıl boyunca hizmetlerimiz ve bütün imkanlarımızla yanınızda olacağım. Her zaman hanımefendilerin, çocukların, gençlerin yanında olacağım. Evlatlarınızın bir birey olarak ayakta duran, donanımlı, eğitimli, kültürlü, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, bu ülkeyi karşılıksız seven, ülkenin birliğine kendini adamış, faziletli ve inançlı bir gençlik yaratmak için daha güzel bir Ortaköy, daha güzel bir Silivri için 5 yıl boyunca aranızdan ayrılmayan bir belediye başkanı olacağıma söz veriyorum. Sizin derdiniz benim derdim olacak. Beraber dertlenecek, beraber kederleneceğiz. Bu duygularla Ramazan ayının hepimize bereket getirmesini temenni ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyorum.” Başkan Yılmaz, konuşmasının ardından hemşerileri ile tek tek sohbet ederek fotoğraf çektirdi.
 

Mahalle ve köylerde kurulacak iftar sofralarının devam eden 10 günlük programı;
10 Mayıs Cuma Sanayi Mahallesi/ Sanayi Sitesi Mavi Bloklar
11 Mayıs Cumartesi Büyükçavuşlu Mahallesi/ Kapalı Pazar Alanı
12 Mayıs Pazar Selimpaşa Mahallesi/ Yoğurthane Bölgesi
13 Mayıs Pazartesi Kavaklı Mahallesi/ Kavaklı Spor Kulübü Yanı
14 Mayıs Salı Değirmenköy Mahallesi/ Festival Alanı
15 Mayıs Çarşamba Selimpaşa Mahallesi/ Bedesten Çarşısı
16 Mayıs Perşembe Büyükkılıçlı Mahallesi/ Cami Önü
17 Mayıs Cuma Gümüşyaka Mahallesi/Cami Önü
18 Mayıs Cumartesi Semizkumlar Mahallesi/ Deniz Kent Sitesi Sokak
19 Mayıs Pazar Silivri Sahili/ Festival Alanı- Kordon Boyu 

Kaynak: Editör: Ahmet ERMİŞ
Etiketler: Gönül, sofrası, Ortaköy'de, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı