Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 11:11
 
İmamoğlu'na Ülkücülerden anlamlı tepki
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Çin arasında yapılan 'dostluk anlaşması' kapsamında bazı tramvay ve metro hatlarında duraklara Çince tabelalar asılmıştı. İstanbul Ülkü Ocakları İBB’nin başlattığı bu uygulamaya sert tepki göstererek, Çince afişlerin üzerini kapattı.
GÜNDEM Haberi
İmamoğlu'na Ülkücülerden anlamlı tepki

Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla uygulanmaya başlanan Çince durak isimlerine İstanbul Ülkü Ocakları’ndan afişli tepki geldi. Çince yazıların üstüne afiş yapıştıran İstanbul Ülkü Ocakları, Türkiye ve Doğu Türkistan bayraklarının bulunduğu ve üzerinde “Katil Çin. Yaşasın Tam Bağımsız Doğu Türkistan“ yazılı afişlerle Çin’in Doğu Türkistan’da yaptığı soykırıma dikkat çekti.

İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Makarios’un torunu Ekrem İmamoğlu katil Çin ile anlaşıp, tramvay ve metro duraklarının isimlerini Çince yazıyor! Makarios’un heykelini dikerek Kıbrıslı soydaşlarımıza ihanet eden İmamoğlu, şimdi de Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza ihanet ediyor! YAŞASIN DOĞU TÜRKİSTAN!"

İşte İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Erdi Aktunç'un attığı o tweet:
https://twitter.com/kazimerdiaktunc/status/1180594872471785472?s=12

Kaynak: Editör: Alparslan ERMİŞ
Etiketler: İmamoğlu'na, Ülkücülerden, anlamlı, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı