Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 02:31
 
Jeotermal alanı ihalesinde Silivri'de var
Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünce (MTA), 8 ruhsatlı jeotermal alanının kapalı zarf içinde teklif alınarak ve görüşmeler yaparak, pazarlık usulü ihale edilmesine karar verildi.
TEKNOLOJİ Haberi
Jeotermal alanı ihalesinde Silivri'de var

Konuya ilişkin ilan, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, MTA tarafından ihalesi yapılacak olan Eskişehir-Merkez-Türkmentokat, Kayseri-İncesu-Subaşı, Kayseri-İncesu, Ankara-Sincan-Türkobası, Amasya-Merzifon-Osmanoğlu, Adana-Ceyhan-Narlık, İstanbul-Silivri-Büyükkılıçlı ve Amasya-Merzifon-Uzunyazı jeotermal alanları için istekliler, 16 Ekim Pazartesi günü saat 11.00'e kadar tekliflerini verebilecek.
İstekliler, her bir ruhsatlı alan için 50 bin liradan az olmamak üzere geçici teminat bedeli ödeyecek. Böylece toplamda 8 ruhsatlı jeotermal alanı ihalesi, kapalı zarf içinde teklif almak ve görüşmeler yaparak pazarlık usulüyle ihale edilecek. (haberler.com)

 

JEOTERMAL ENERJİ NEDİR?
Jeotermal iki kelimenin birleşmesiyle oluşur. Jeo yerküre, termal ise ısı demektir. Yerkabuğunun derinliklerinde ısıya bağlı kimyasallar içeren sıcak su, buhar ve gazlar oluşur. Jeotermal enerji, bu kaynaklardan ve bu kaynakların oluşturduğu enerjiden yararlanır.

Kaynak: Editör: Alparslan ERMİŞ
Etiketler: Jeotermal, alanı, ihalesinde, Silivri'de, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı