Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 00:40
 
Kale Kayış çalışanları konuştu
Kale Kayışları Fabrikası'nda maaş ve iş güvenliğiyle ilgili problemlerin olduğunu iddia eden Petrol-İş Sendikası'nı, fabrika çalışanları yalanladı.
GÜNDEM Haberi
Kale Kayış çalışanları konuştu

Silivri Çanta Mahallesi'nde faaliyetini sürdüren Kale Kayışları Fabrikası önünde yaklaşık bir aydır bazı işçiler, Petrol-İş Sendikası önderliğinde eylemlerine devam ediyor. Sendika yetkililerinin iddiasına göre fabrikada işçilerin maaşları geç ödeniyor, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili de problemler yaşanıyor.

 

'SENDİKA YALAN SÖYLÜYOR'

Fabrika personeli, bu iddialara dair açıklamada bulundu. Sendika yetkililerinin yalan söyleyerek arkadaşlarını kandırdıklarını belirten işçiler, "İş sağlığı ve güvenliğimizle ilgili hiç bir problemimiz yok. Biz ne istersek yapılıyor. Maaşlarımızda da hiç bir gün aksama olmadı. Sendikanın başları, yalanlarla arkadaşlarımızı kandırıyorlar" dediler.   

Kale Kayışları İş Güvenliği ve Sağlığı Uzmanları Eda Ziko ve Mehmet Tarakçı ise sendikanın iddialarının gerçeğini yansıtmadığını ifade ederek fabrikanın iş sağlığı ile ilgili faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

 

Detayları video da izleyebilirsiniz...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kale, Kayış, çalışanları, konuştu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı