Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 22:11
 
Kim demiş tutuklandı diye...
Dedikodular Gürbüz Çapan'ı meydana çıkarttı...
SİYASET Haberi
Kim demiş tutuklandı diye...

Ergenekon davasında beraat etmesine karşın hakkında tutuklandığı ve cezaevinde olduğu yönünde dedikodular çıkartılan Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, Esenyurt Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarla çay içti, dedikoduları gerçek sanan vatandaşlara ben buradayım mesajı verdi.

Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, önceki akşam Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Meydandaki Simit Sarayı’nda sevenleriyle buluşan Çapan, yaklaşık bir saat boyunca vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu. Sohbete CHP İl Yöneticisi Hatice Almaca ile Avcılar Belediye Meclis Üyesi Ali Oral da katıldı. Yoğun bir kalabalığın katıldığı sohbette ayrıca Şair Cemal Şener, Hamdi Düzgün, Abdullah Almaca, İsmet Balkaya ve Sadık Aksoy gibi isimler de vardı.

“BAŞKANIM TUTUKLANMIŞISNIZ!”

Edinilinen bilgiye göre 5 Ağustos’ta açıklanan Ergenekon davası kararlarının ardından Gürbüz Çapan’ın tutuklandığı ve cezaevine gönderildiği yönünde dedikodular üretildi, birçok kişi bu dedikodular üzerine Gürbüz Çapan’ı arayarak bilgi almaya çalıştı. Çapan, asılsız söylentinin devam etmesi ve yaşanan kafa karışıklığı üzerine Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla buluşmaya karar verdi.

ERGENEKON’DA NE OLMUŞTU?

Ergenekon Terör Örgütü Üyesi olmakla suçlanan ve yaklaşık 16 ay hapis yatan Gürbüz Çapan, mahkemece bu suçlamadan aklandı ve beraat etti. Ergenekon Terör Örgütü’ne yardım ve yataklık suçlaması ise zaman aşımı nedeniyle düştü. Çapan’a, evinde bulunan mermilerden dolayı ise 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.yerelgaste.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dedikodular, Gürbüz, Çapanı, meydana, çıkarttı
Yorumlar
Haber Yazılımı