İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Müze gibi, emlak dükkanı
Müze gibi, emlak dükkanı
Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 20:40
 
Libya'dan Mısır için 'taraf' açıklaması
Libya hükümeti, "Mısır'da herhangi bir tarafın yanında veya karşısında yer almadığını" duyurdu.
DÜNYA Haberi
Libya'dan Mısır için 'taraf' açıklaması

Libya resmi haber ajansından yayınlanan hükümet açıklamasında , "Mısır'ı ve Mısırlıları koruması, ülkede istikrar ve güvenin hakim olması için Allah'a yalvarıyoruz" denildi.
Açıklamada, yaşananların Mısır'ın iç sorunu olduğu, dolayısıyla Libya'nın herhangi bir tarafın yanında veya karşısında yer almadığı vurgulandı.
Bahreyn, Filistin Ulusal Yönetimi, Kuveyt, BAE ve Ürdün, dün, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in, "Mısır'ın içişlerine karışarak fitneyi ateşlemeye çalışanlar karşısında Mısır'la birlikte duruyoruz" şeklindeki açıklamasını desteklediğini duyurmuştu.
Bingazi'deki Mısır konsolosluğuna bombalı saldırı
Öte yandan Bingazi'deki Mısır konsolosluğu binasının girişine bomba atıldı.
Bingazi'deki Ortak Operasyon Odası Sözcüsü Albay Abdullah ez-Zeydi, içinde 4 kişinin bulunduğu bir araçtan Bingazi'de bulunan Mısır konsolosluk binasına bomba atıldığını belirtti.
Zeydi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konsolosluk binasının, saldırı sırasında kapalı olması nedeniyle ölen ya da yaralananın bulunmadığını, binada ufak çapta hasar meydana geldiğini söyledi.
Saldırıyı üstelen olmazken Zeydi, Mısır'da 14 Ağustos Çarşamba günü yaşanan katliam dolaysıyla meydana gelen öfke ve infial nedeniyle benzer eylemlerin beklendiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Libya, hükümeti, "Mısırda, herhangi, bir, tarafın, yanında, karşısında, yer, alm
Yorumlar
Haber Yazılımı