Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 20:35
 
Müze gibi, emlak dükkanı
Kırşehir'de 60 yaşındaki Osman Sülükçü, yıllardır topladığı 300'den fazla antika eşyayı emlakçı dükkanının ikinci katında müşterileri ve ziyaretçileri için sergiliyor.
- Haberi
Müze gibi, emlak dükkanı

Sülükçü yaptığı açıklamada, çocukluğundan bu yana eski eserler ve antika eşyalara merakıolduğunu, zaman içinde artan ilgisinin bugün bir müzeyi dolduracak kadar antika eşyaya sahipolmasına neden olduğunu söyledi.

Bu eşyaların büyük bölümünü evinde yer kalmadığı için işyerinin ikinci katında sergilediğini anlatan Sülükçü, bazı eşyaların kendisine anne ve babasından kaldığını, bazılarını satın aldığını, bir bölümünün de arkadaşları hediye edildiğini ifade etti.

Koleksiyonu sayesinde müzeyi andıran işyerinde çok mutlu olduğunu dile getiren Sülükçü, şöyle devam etti:

"Çıkrıktan tutun, gramofonlar, memleketimize has halı minderler, Kırşehir'in meşhur sediri, ibrikler, kepçeler, eski tip gaz ocakları, halı heybeler, lambalı radyolar, kömürlü ütüler, lüküs lambalar ve daha birçokları koleksiyonumda yer alıyor. 150 senelik çeyiz sandığı bile var. Eskiden ceviz kaplama yapılamadığından tenekeden kaplamışlar. Zevk alarak bu işi yapıyorum ve takip ediyorum. Öldüğüm güne kadar da bu işi sürdüreceğim." İşyerine Kırşehirlilerin büyük ilgi gösterdiğini vurgulayan Sülükçü, "Burayı görmek için günde 20-25 kişi gelir. Hayranlıklarını gizleyemezler. Müşterilerim de büyük ilgi gösteriyor. Ziyarete gelenlere bir müze gibi gezdirip bilgi veriyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kırşehirde, 60, yaşındaki, Osman, Sülükçü, yıllardır, topladığı, 300den, fazla,
Yorumlar
Haber Yazılımı